Rik
משולחנה של ארנה רובין (1927-2014)
ראשי תוכן עניינים סיפורים מהשואה יומן הילדות של יוליקה מעולמה של ארנה רובין על ארנה רובין האינטרנט הפרטי של ארנה
ארץ הצבי הוקרה הקדמה שני דורות יומני קוציקה קישורים

זכריה סיטשין
תיאוריית האסטרונאוט הקדום
צבי יוליאן רובין
BA, מדעי הרוח והחברה, האוניברסיטה הפתוחה

עץ החיים האשורי הוא סמל מסופוטמי דתי עתיק יומין שהופיע כמוטיב אומנותי במסופוטמיה כבר באלף הרביעי לפנה"ס ונקרא גם "עץ החיים המסופוטמי" או "עץ החיים הבבלי". הסמל נתגלה על חותמות רשמיות של האימפריה האשורית, בגדים מלכותיים ותכשיטים, ציורי קיר, ופסלים בארמונות מלכי אשור כמו חדר הכס בארמון אשורנצירפל השני שבכלח. מדובר בעץ שבקצות ענפיו כפות תמרים, אצטרובלים או רימונים. משני צידי העץ חיות, מלכים ודמויות לא טבעיות, ומעל דיסקה מכונפת ובתוכה דמותו של אשור האל האשורי הראשי. באלף השני לפנה"ס ה"עץ" התפשט בכל המזרח הקדום ויותר מאוחר התגלגל בצורות שונות ליהדות, נצרות, אסלאם ובודהיזם.

תבליט של עץ החיים האשורי שנמצא על ציור קיר בארמון בכלח מהמאה ה-9 לפנה"ס

המשמעות של העץ לא ברורה דיה אך משערים שמאחר שהמלך מופיע משני צידי העץ תחת הדיסקה המכונפת שבתוכה אשור, האל האשורי הראשי, העץ מסמל את סדר העולם השמיימי שלפיו המלך הוא הנציג של האל אשור עלי אדמות או אפילו בנו - כך למשל, משמעות "תגלת פלאסר", שמם של מספר מלכים אשוריים, באכדית: "אני שם מבטחי בבנו של אשור". הנובע מכך שהמלך האשורי הוא אדם מושלם מה שמצדיק את שלטונו האבסולוטי באימפריה.

זכריה סיטשין ‏(1920-2010) היה סופר יהודי אמריקאי יליד אזרבייג'ן, ישראלי לשעבר, אשר כתב 13 ספרים, רובם רבי מכר, שתורגמו ל-25 שפות לפחות‏. התיאוריה בספריו התבססה על תרגום שלו לחרסים שומריים עתיקים שנכתבו בשפת היתדות האכדית. לדעת סיטשין האלים הקדומים מהמיתולוגיה השומרית, המכונים אָנוּנָקִי, היו למעשה אסטרונאוטים חוצנים שהגיעו מכוכב לכת בשם "ניבירו" המוזכר במיתוס השומרי. חייזרים אלו שביקרו בכדור הארץ יצרו את האדם על ידי מניפולציות גנטיות שעשו ב-DNA של קופי האדם שחיו אז על פני כדור הארץ.

סיטשין התבסס על כתבי התנ"ך כחיזוק לטענותיו שהסיק מפירוש הכתבים השומריים העתיקים בדבר מוצא האדם.

הַנְּפִלִים הָיוּ בָאָרֶץ בַּיָּמִים הָהֵם, וְגַם אַחֲרֵי כֵן אֲשֶׁר יָבֹאוּ בְּנֵי הָאֱלֹהִים אֶל בְּנוֹת הָאָדָם וְיָלְדוּ לָהֶם, הֵמָּה הַגִּבֹּרִים אֲשֶׁר מֵעוֹלָם אַנְשֵׁי הַשֵּׁם.

- ספר בראשית, פרק ו, פסוק ד

לדעת סיטשין, משמעות הפסוק המקראי היא שהנפילים המוזכרים בספר בראשית הם למעשה האָנוּנָקִים השומריים שהגיעו מ"ניבירו" לכדור הארץ. סיטשין מוכיח זאת בטענו שהתרגום המדויק של "אנונקי" משומרית זה "אלו שבאו מהשמיים" או בשפת המקרא "נפילים" – רוצה לומר, נפלו מן השמיים (הגיעו מעולמות רחוקים). כתוצאה, הטכנולוגיה החוצנית המתקדמת הובנה שלא כראוי על ידי בני האדם, שחיו אז, כעדות למעמדם האלוהי (בני האלוהים) של החייזרים.

אסכולת האסטרונאוט הקדמון, שסיטשין הוא ממייסדיה, קובעת כי יצורים אינטליגנטיים מהחלל החיצון ביקרו בכדור הארץ בעבר, יצרו קשר עם בני אדם, והשפיעו על ההתפתחות של תרבויות אנושיות, טכנולוגיות ודתות.

סיטשין ממשיך וטוען, על בסיס הכתבים השומריים, שהחוצנים, שנראו כמו בני אנוש, הגיעו מכוכב הלכת "ניבירו" לכדור הארץ לראשונה לפני כ-450 אלף שנה בערך. בכוכב ניבירו הם נקלעו למצב של הרס אקולוגי נרחב ונאלצו להגן על שכבת האוזון באטמוספרה שלהם שהלכה והתדלדלה בעזרת שכבת מגן המכילה חלקיקי זהב מיקרוסקופיים. הבהלה לזהב היא שהביאה אותם לכוכב שלנו. בתחילה הם עבדו בכדור־הארץ בעצמם בכריית זהב אולם אז פרץ בקרבם מרד - חלקם סירבו להמשיך לעבוד עבודה פיזית קשה. כדי לפתור את בעיית המחסור בעובדים הם יצרו את האדם, כדי שיעבוד במקומם, באמצעות הנדסה גנטית והפריה חוץ־גופית של המינים הקדומים של קופי־האדם, שחיו אז על פני כדור־הארץ, עם זרעם של החייזרים עצמם.

ספרו של סיטשין "כוכב הנפילים" היה בסיס לסדרה הטלביזיונית המצליחה "חייזרים מן העבר" (Ancient Aliens) שבה נטען שהשמש המכונפת (הדיסקה) שמעל עץ החיים האשורי היא למעשה תאור של חללית שהגיעה לכדור הארץ ובתוכה האלים החוצנים המוזכרים בסיפורים השומריים ובמקרא (אליבא דסיטשין) ולא האל אשור כמו שרוב החוקרים סבורים. הדמויות שבצידי העץ אינן מלכים כי אם אסטרונאוטים הלבושים בחליפות חלל העונדים שעונים על ידיהם - כפי שכביכול נראה בתבליט שלמעלה. העץ ובמיוחד כפות התמרים והרימונים המקיפים אותו כמו חגורה, משני צדדיו, זה למעשה סליל כפול של DNA שהופרד לשני סליליו על מנת לאפשר ביתר קלות מניפולציות גנטיות של קופי האדם על ידי החוצנים העומדים משני הצדדים של העץ במטרה ליצור גזע עבדים של בני אדם שישרת אותם.

לדעת חסידי "ניבירו" קיומו מוכחש על ידי הרשויות כדי למנוע בהלה ציבורית מאחר שלפי חישובים אסטרונומיים הכוכב עשוי להתקרב בעתיד הקרוב, בצורה מסוכנת, לכדור הארץ שאז יכנס אל תוך זנב המטאורים שלו ומרעין בישין יפקדו אותנו עקב כך. והגרוע מכל - חוצנים מסוכנים ינצלו קרבה זאת במטרה לבקר אותנו שוב.

בבסיס התיאוריה של סיטשין על קיומו של "ניבירו" עומד חותם שומרי עתיק (ראה למטה) עם ציור של 11 כוכבי לכת המקיפים את כדור הארץ שנחשב אז למרכז היקום. בתקופה העתיקה נחשבו השמש והירח לכוכבים המקיפים את כדור הארץ ותומכי התיאוריה מפרשים את הציור כמעיד על 10 כוכבי לכת במערכת השמש שלנו במקום 9 הידועים לנו כיום (כולל פלוטו). מכאן ברור קיומו של כוכב לכת נוסף – הלא הוא "ניבירו" מהמיתוס השומרי.

חותם שומרי עתיק בשפה האכדית, בן לפחות 4000 שנה, שבחלקו העליון משמאל נראה כדור הארץ מוקף ב-11 כוכבי לכת (נקודות)

סיטשין טען גם, כי אנשי שומר ידעו ש"ניבירו" הוא כוכב הלכת ה-12, וכי הוא מקיף את השמש אחת ל-3,600 שנים, ולפיכך הידע שלהם באסטרונומיה אודות מערכת השמש נחשב, לטענתו, למתוחכם במיוחד יחסית לתקופה בה חיו.

סיטשין מסתמך על הגילוי של ג'ון קאוץ' אדמס, מתמטיקאי ואסטרונום בריטי, שהגיע למסקנה ב-1843 שמקור ההפרעה למסלול התקין של אורנוס נעוץ בהכרח בהשפעת כבידה (כוח משיכה) מכוכב לכת אחר, לא ידוע, שמטה אותו ממסלולו. רוב האסטרונומים כיום מאשרים את התצפיות של אדמס אך מייחסים הפרעה זאת לכוכב הלכת נפטון.

רעיונותיו של סיטשין אינם מקובלים בעולם המדע ונתפסים כפסאודו-מדע. סיטשין לא היה מדען ופירושיו לכתבים השומריים וטענותיו האסטרונומיות והמדעיות, שלקו בחוסר דיוק רב, ספגו ביקורת רבה.

לדעת המבקרים החולשה העיקרית של התיאוריה שלו, אך לא רק, טמונה בפרשנות המוטעית שנתן ל"אָנוּנָקִי" - "אלו שבאו מהשמיים". לדידם הפרשנות הנכונה לאָנוּנָקִי היא "זרע נסיכים" מאחר שמבחינה לשונית אָנוּנָקִי באכדית משמעותו "יציר כפיו של אנו" שנתפס כמלך או אבי האלים במיתולוגיה השומרית. יותר על כך:
https://www.youtube.com/watch?v=nGpDf-l5PVw

ראה גם:
מה בין עץ החיים האשורי לבין עץ החיים הקבלי


אינאנה
מותחן פסיכולוגי לנוער על גבול המדע הבדיוני

יש הטוענים שהאדם נוצר מהכלאה של קופי־אדם קדומים, שחיו על פני כדור הארץ לפני מאות אלפי שנים, עם חייזרים שבאו לבקר אותנו מכוכבים רחוקים. האם זה קרה? האם סמל אשורי עתיק מוכיח זאת? האם זה יכול לקרות שוב? האם מותר להתערב במעשה הבריאה?

הסיפור של ארנה רובין באתר מוזיאון ארצות הברית לזכר השואה בוושינגטון


טיולים לחו"ל וחוויות נוספות


לוחות טרטריה ומוצא העם הרומני (דצמבר 2017)
האימפריה האשורית (ספטמבר 2017)
בדואים (ספטמבר 2017)
מעץ החיים האשורי לעץ החיים הקבלי (אוגוסט 2017)
תיאוריית האסטרונאוט הקדום (אוגוסט 2017)
הבעיה הפסיכופיזית (יולי 2017)
קבב רומני של פעם (מאי 2017)
מגדל הסחלבים (אפריל 2017)
ויטגנשטיין למתחילים (PDF) (מרץ 2017)
מיין קאמפף למתחילים - מיהו אדולף היטלר (PDF) (ספטמבר 2016)
מיין קאמפף למתחילים - מיהו אדולף היטלר (DOC) (ספטמבר 2016)
זוטות מהחוף המזרחי - אביב 2016
עבודת גמר באלקטרוניקה - מכללת בזק, ירושלים, 1973 – מאי 2016
מסיבת הפרישה לגמלאות של אסתר (אתי) רובין – ינואר 2016
האדם לחופש נולד - לוחמי חופש שהרשימו אותי
ארבעה ימים בפריז - קיץ 2011
מראות מאולימפיאדת בייג'ינג - קיץ 2008
קיצור תולדות השם הפרטי שלי (יוליאן – צבי – ג'וליאן)
רשמים מהחוף המזרחי בארצות הברית - קיץ 2015
הליבוביץ שלי
כיצד למדתי אנגלית
Tribute to AS Hornby by a Former Israeli ESL Student
הספד לאמא
רשמי מסע לפולין - קיץ 2014
Uncovering My Grandfather's Grave, Czernowitz, Ukraine
Amazing Reunion with a Childhood Friend, Galati, Romania
Uncovering My Grandmother's Grave, Galati, Romania
Holocaust Voyage to Poland - Summer 2014
ארץ הצבי - פיסות מחייו של צבי רובין (ג'וליאן)


*צבי יוליאן רובין הוא בנה של ארנה רובין

יותר על ארנה רובין


הערות ושאלות ניתן להפנות ל:
rubin.tzvi@gmail.com